Kim jesteśmy?

  • jesteśmy ekspertami w dziedzinie transportu międzynarodowego
  • przewieziemy Wasze towary od drzwi do drzwi
  • oferujemy kompleksową obsługę celną
  • posiadamy własne, nowoczesne magazyny

Co za nami przemawia?

1. Wieloletnie doświadczenie – działamy od 1992 roku.
W 2022 świętowaliśmy 30 lecie – zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego przyjęcia urodzinowego.
W 2017 roku obchodziliśmy 25 lecie – zapraszamy do lektury naszego artykułu rocznicowego.

2. Jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych i największych agencji celnych na Pomorzu – pozwolenie Głównego Urzędu Ceł nr 24/92.

4. Należymy do największych organizacji spedycyjnych w kraju i na świecie: PISiL, FIATA i WCA.

5. Posiadamy biura i magazyny w Gdyni, Gdańsku i Pruszkowie oraz biuro w Gliwicach.

6. Głównym udziałowcem spółki jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Podstawowe dane firmy

Nazwa: “TERRAMAR” Spedycja Międzynarodowa Sp. z o.o.

Siedziba firmy: ul. ROTTERDAMSKA 3, 81-337 GDYNIA

NIP 586-010-33-86
REGON 190579018

Kapitał zakładowy 100.000 PLN

KRS 0000101694 SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRS

AEO – PLAEOF420000090010
EORI – PL586010338600000

Nasze konta bankowe:

Konto PLN: 60 1240 3510 1111 0000 4318 2967
Konto EUR: 96 1240 3510 1978 0000 4318 3007
Konto USD: 89 1240 3510 1787 0000 4318 2983

Należymy do

Firma nasza jest członkiem stowarzyszonym International Federation of Freight Forwarders Associations (Międzynarodowa Federacja Zrzeszeń Spedytorów) i ma prawo do posługiwania się dokumentami transportowymi, aprobowanymi przez tę organizację. Za długoletnie członkostwo – ponad 25 lat nieprzerwanie przyznano nam Certyfikat Uznania – FIATA Certificate of Recognition.

Należymy również do członków-założycieli Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.

Dołączyliśmy też do WCA - prestiżowej organizacji zrzeszającej spedytorów, agentów i operatorów logistycznych na całym świecie.


ISO, WSK

Firma Terramar Sp. z o.o., to zespół 60 spedytorów, logistyków i agentów celnych o wysokich kwalifikacjach z zakresu spedycji międzynarodowej, magazynowania i prawa celnego.
Misją naszej firmy, zawartą w Polityce Jakości jest zapewnienie wysokiego poziomu usług, odpowiadającego oczekiwaniom i potrzebom klientów zajmujących się handlem zagranicznym. Standardem naszych usług jest identyfikacja potrzeb klienta, terminowa, pozbawiona wad realizacja zleceń oraz ciągłe doskonalenie, co stanowi rekomendację do dalszych kontraktów. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności pracowników w wykonywaną pracę firma zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług.

Potwierdzeniem naszego nastawienia na spełnianie oczekiwań klientów oraz orientacji na jakość świadczonych usług jest zbudowanie w firmie systemu zarządzania poprzez jakość oraz uzyskanie w renomowanej instytucji certyfikacyjnej Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. – Certyfikatu ISO 9001:2015-10.

Wprowadzenie 30 lipca 2003 roku certyfikowanego przez PCBC Wewnętrznego Systemu Kontroli – WSK, umożliwia nam realizację zleceń dotyczących obrotu z zagranicą towarami o znaczeniu strategicznym, w tym organizowanie transportu towarów militarnych i “rządowych”.

Kierunkiem rozwoju naszej Spółki na najbliższe lata jest łączenie spedycji portowo-morskiej i lądowej z usługami logistycznymi i magazynowymi wraz ze specjalizacją w pracochłonnych i złożonych usługach niszowych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa łańcucha dostaw w handlu międzynarodowym prowadzimy działania o własne magazyny logistyczne, tabor kontenerowy oraz we współpracy z doświadczonymi, godnymi zaufania dostawcami pozostałych usług.


Nasz zespół

Wierzymy, że w biznesie najważniejsi są ludzie. A nasz zespół to prawdziwi pasjonaci i eksperci światowej klasy: przeszło 60 osób o wszechstronnym doświadczeniu z obszarów spedycji krajowej i międzynarodowej, logistyki, prawa celnego czy magazynowania. Prawie wszyscy posiadamy prestiżowy dyplom FIATA, potwierdzający na całym świecie kompetencje zawodowe spedytorów. Każdy z naszych agentów celnych posiada stosowne uprawnienia i zaświadczenie Głównego Urzędu Ceł. A to nie wszystko – nasz doradca do spraw ładunków niebezpiecznych jest dumnym posiadaczem
świadectwa przeszkolenia, wydanego przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, a kierownik działu transportu samochodowego i jego zastępca uzyskali Certyfikaty Kompetencji Zawodowych w Krajowym Transporcie Drogowym Rzeczy.

Dyplom FIATA
Certyfikat DGSA
Certyfikat Transport drogowy

Polisy ubezpieczeniowe

OC magazynowania i usług AC
Ubezpieczenie towarów składowanych na magazynie
OC Spedytora i Przewoźnika Umownego

AEO

Terramar Sp. z o.o. od 16 kwietnia 2009 roku może posługiwać się Świadectwem AEO w odniesieniu do uproszczeń celnych oraz bezpieczeństwa i ochrony. Jest ono uznawane na terenie całej Unii Europejskiej.

Główne korzyści wynikające z uzyskania statusu certyfikatu AEO to ułatwienia odnoszące się do kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony oraz uproszczeń przewidzianych w ramach przepisów celnych. I tak np. w zakresie kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony przedsiębiorca może korzystać z następujących ułatwień:

podlega mniejszej niż inni przedsiębiorcy liczbie kontroli fizycznych i kontroli dokumentów przypadku wytypowania go do kontroli przeprowadzana jest ona w sposób priorytetowyuprawnienia do wcześniejszego powiadomienia o wytypowaniu przesyłki do kontroli uprawnienia do składania przywozowej deklaracji skróconej z ograniczonym zakresem danych bezpieczeństwa możliwości wnioskowania o przeprowadzenie kontroli w innym miejscu niż urząd celny.


Targi i konferencje logistyczne

TRANSPORT LOGISTIC Monachium 2019

Wzięliśmy udział w największych targów logistycznych na świecie - "Transport Logistic". Tegoroczne targi to:

  • 2.3374 firm wystawiających się z 63 państw,
  • rekordowa liczba gości - 64.000 osób,
  • łączna powierzchnia wystawiennicza - 125.000 m².
Terramar odbył niezliczoną ilość spotkań z partnerami biznesowymi z całego świata wśród których znaleźli się:
  • armatorzy linii oceanicznych,
  • operatorzy logistyczni,
  • przewoźnicy drogowi i kolejowi.
Poczynione ustalenia i nawiązane relacje z nowymi kontrahentami będą służyły do opracowywania najlepszych rozwiązań logistycznych dla naszych klientów.

Dlaczego my?

32

lat

Doświadczenia w transporcie międzynarodowym i logistyce.

magazyny

Posiadamy własne magazyny na terenie portów w Gdyni i Gdańsku oraz w Pruszkowie.

agencja celna

Odprawiamy ładunki we wszystkich procedurach.

certyfikaty

ISO, WSK, AEO

członkostwo

PISiL, FIATA, WCA